» Aktuality » Spuštěny nové webové stránky s...
28. 4. 2023

Spuštěny nové webové stránky společnosti :)

V pátek 28.4. 2023 jsme pro Vás spustili novou podobu našich webových stránek. Jednak mají nový moderní design, jsou zcela kompatilbilní a velice dobře přístupné také na všech mobilních zařízeních. Chceme Vám toutu cestou přinášet aktuality, noviky v očkování, ale také zlepšit dostupnost našich odboných doporučení, které jsme se rozhodli řadit podle nemocí. Užitečný by pro Vás mohly být přehled všech registrovaných vakcín v Evropě, spolku s odkazy na jejich aktuální SPC. Tradičnšě oblíbené části jako je poradna pro očkující lékaře samozřejmě pokračují i nadále. naleznete zde také očkovací kalendáře pro děti, ale i pro dospělé.

Budeme rádi pokud se Vám naše stránky budou líbit, budou pro Vás užitečné a stanou se součástí každodenní očkovací praxe. Uvítáme případně jakékoli poznámky a připomínky na zlepšení stránek nebo přidání užitečných součástí. V tomto případě pište na uvedené emailové kontakty osob z výboru odpovědných za obsah stránek (Chlíbek, Dražan, Smetana).

Mohlo by Vás zajímat

Na letošním 41. kongresu Evropské společnosti dětského infekčního lékařství (ESPID 2023), který se konal 8.-12.5. 2023 v portugalském Lisabonu, byla prezentována data z předregistračních klinických hodnocení fáze III kandidátních 5valentních vakcín proti meningokokům nejčastějších séroskupin A, B, C, W a Y. Vakcínu prezentovaly jak společnost GSK, tak Pfizer.

Americká agentura pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválila 27.4.2023 novou konjugovanou 20valentní vakcínu proti pneumokokkovým onemocněním Prevnar20 (PCV20) pro děti od 6 týdnů do 17 let věku

Vakcíny i monoklonální protilátky prokázaly ve velké observační studii účinnost v prevenci "dlouhého covidu".

Dne 26.4.2023 výbor Evropské lékové agentury (EMA) pro humánní léčivé přípravky vydal pozitivní stanovisko a doporučil ke schválení historicky první vakcínu proti nákazám vyvolaným RSV. Americká FDA tuto vakcínu schválila 3.5. 2023.

Nenechte si ujít další ročník Hradeckých vakcinologických dnů, který se uskuteční 5.-7. 10. 2023.