» Aktuality » Spuštěny nové webové stránky s...
28. 4. 2023

Spuštěny nové webové stránky společnosti :)

V pátek 28.4. 2023 jsme pro Vás spustili novou podobu našich webových stránek. Jednak mají nový moderní design, jsou zcela kompatilbilní a velice dobře přístupné také na všech mobilních zařízeních. Chceme Vám toutu cestou přinášet aktuality, noviky v očkování, ale také zlepšit dostupnost našich odboných doporučení, které jsme se rozhodli řadit podle nemocí. Užitečný by pro Vás mohly být přehled všech registrovaných vakcín v Evropě, spolku s odkazy na jejich aktuální SPC. Tradičnšě oblíbené části jako je poradna pro očkující lékaře samozřejmě pokračují i nadále. naleznete zde také očkovací kalendáře pro děti, ale i pro dospělé.

Budeme rádi pokud se Vám naše stránky budou líbit, budou pro Vás užitečné a stanou se součástí každodenní očkovací praxe. Uvítáme případně jakékoli poznámky a připomínky na zlepšení stránek nebo přidání užitečných součástí. V tomto případě pište na uvedené emailové kontakty osob z výboru odpovědných za obsah stránek (Chlíbek, Dražan, Smetana).

Mohlo by Vás zajímat

S hlubokým zármutkem sdělujeme, že 2. dubna 2024 od nás ve věku nedožitých 70 let navždy odešel po krátké a závažné nemoci náš milovaný kolega a kamarád MUDr. Ivan Bakoš

Univerzita Karlova a Slovenská zdravotnická univerzita v rámci společného česko-slovenského projektu připravily první z cyklu webinářů o cestovní medicíně, tentokrát na téma horečka dengue. Téma jistě zajímavé nejenom pro lékaře cetovní medicíny, ale také pro praktické lékaře. Na webináři zazní problematika očkování proti dengue.

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s digitální informační agenturou (DIA ČR) a Ústavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS ČR) dnes představilo novou, státem, garantovanou mobilní aplikaci elektronického zdravotnictví, tzv. EZ Kartu. První funkcionalitou aplikace je Očkovací průkazka občana. Česká vakcinologická společnost se podílela na odborném obsahu aplikace a její "lékař-friendly" podobě. 

Evropská komise 13.3. 2024 udělila rozhodnutí o registraci 20valentní pneumokokové konjugované vakcíny, prodávané v Evropské unii pod obchodním názvem PREVENAR 20, pro aktivní imunizaci k prevenci invazivních onemocnění, zápalu plic a akutního zánětu středního ucha způsobeného Streptococcus pneumoniae u kojenců, dětí a dospívajících od 6 týdnů do méně než 18 let. 

Vzhledem k současné situaci vysokého výskytu pertuse jsme požádali gynekology cestou Sdružení soukromých gynekologů ČR a také výboru České lékařské společnosti ČLS JEP o podporu očkování těhotných proti pertusi, které považujeme za jednu z priorit strategie boje proti pertusi a ochrany kojenců v ČR.